صفحه اصلیفروشگاه آنلاینپیگیری سفارشفروشندهکسب درآمد(بازاریاب)تالار گفتگودرج بنر ویژهایستگاه آگهی اخبار و مقالاتواریز وجهدرباره ماتماس با ما

 

ترخیص کالا 8734

ترخیص کالا


ترخیص کالا


ترخیص کالا


ترخیص کار گمرکی , ترخیص از گمرک
 

خدمات بازرگانی واردات کالا


شرکت ترخیص کالا و بازرگانی ترخیص کارا خدمات بازرگانی و واردات کالا را به واردکنندگان و تولید کنندگان سراسر کشور ارائه می نماید. این خدمات از همان شروع فرآیند بازرگانی با تحقیقات بازار ، منبع یابی ، انجام مکاتبات و مذاکرات بازرگانی بین المللی ، دریافت پروفرما ، عقد قرارداد بین المللی و انجام بازرسی های حضوری و اعتبار سنجی فروشنده کالا می باشد. همچنین انجام ثبت سفارش کالا و دریافت مجوز واردات کالا ، ارائه کارت بازرگانی ، دریافت معافیت گمرکی از وزارت بازرگانی در سامانه بهین یاب ، انجام ترخیص کالا از گمرک توسط مجرب ترین ترخیص کار ان کشور و حمل و نقل بین المللی کالا تا تحویل در انبار خریدار می باشد. با کارشناسان شرکت ترخیص کارا تماس گرفته و ضمن دریافت مشاوره بازرگانی و ترخیص کالا ، اطلاعات لازم را کسب نمایید.ترخیص کالا از گمرک های کشور


شرکت ترخیص و بازرگانی کارا با داشتن مدرک رسمی کارگزاری گمرک و پروانه حق العمل کاری گمرک با ترخیص کار های مجرب خویش در گمرک های سراسر کشور خدمات ترخیص کالا را ارائه می نماید. این شرکت ترخیص کالا با دریافت مجوز های واردات کالا به ارائه خدمات بازرگانی به شرکت های بازرگانی صادرات و واردت می پردازد .


ثبت سفارش کالا


شرکت ترخیص کارا ارائه دهنده خدمات ثبت سفارش واردات کالادر وزارت بازرگانی و دریافت مجوز بازرگانی در حداقل زمان می باشد. شرکت ترخیص کالا و بازرگانی کارا با اخذ کد فیدا برای فروشنده و ثبت اصلاحیه و جایگزین در ثبت سفارش و اظهار حمل در سامانه ثبتارش جهت ثبت سفارش با ارز دولتی اقدام می نماید تخصیص ارز مبادلاتی از خدمات بازرگانی شرکت ترخیص کارا می باشد.واردات کالا با ارز مبادله ای و دولتی


شرکتترخیص کارا با ارائه خدمات ارزی و بانکی و تخصیص ارز دولتی و دریافت ارز مبادله ای ، با انجام حواله های ارزی شامل حواله یوان و گشایش ال سی برای انتقال ارز مبادله ای اقدام می نماید. بازرگانی و شرکت ترخیص کالا کلیه خدمات ارزی و بانکی و خدمات کارت بازرگانی شامل صدور و دریافت مجوز واردات کالا از وزارت بازرگانی را ارائه می نماید.


شرکت بازرگانی و ترخیص کاراشرکت بازرگانی و ترخیص کارا ، با شعب خود در چین ، ترکیه و اروپا در زمینه واردات و ترخیص کالا به ارائه خدمات بازرگانی به شرکت های بازرگانی صادرات و واردات می پردازد. با ارائه تشریفات گمرکی به عنوان کارگزار گمرکی و حق العمل کار رسمی گمرک به ترخیص کالا از گمرک ها می پردازد. خدمات بازرگانی از ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت ایران و سامانه ثبتارش تا واردات کالا , خدمات کارت بازرگانی , اخذ معافیت های گمرکی , مجوز واردات کالا ، مجوز استاندارد و استرداد حقوق و عوارض گمرکی در صادرات کالا در زمره خدمات بازرگانی کارا می باشد.  شرکت ترخیص کالا و بازرگانی کارا علاوه بر خدمات ترخیص کالا با ارائه خدمات ترخیص با ارز مبادله ای و حواله یوان و تخصیص ارز مبادلاتی ، گشایش اعتبار اسنادی ، بیمه بین المللی کالا و حمل و نقل بین المللی و خدمات حمل و ترخیص به شرکت های بازرگانی ارائه می نماید. شرکت بازرگانی کارا مفتخر است از طریق دفاتر خود در چین و ترکیه و اروپا به ارائه خدمات علمی در زمینه بازرگانی و واردات شامل تحقیقات بازار ، تحقیقات بازاریابی ، منبع یابی بلاخص در کشور های چین و ترکیه با انجام مکاتبات بازرگانی و انجام مذاکرات بازرگانی و عقد قرارداد های بین المللی ، دریافت نمایندگی و ارائه مشاوره بازرگانی خارجی به شرکت های بازرگانی واردات و صادرات بپردازد.


ترخیص کالا از گمرک


در تمامی کشورهای جهان گمرک محل کنترل واردات و صادرات محموله ها و کالاهای گوناگون می باشد. هر کالایی که قرار است از مرزهای کشوری عبور کند باید ابتدا وارد گمرک شده و سپس تشریفات گمرکی صورت گرفته و ترخیص کالا از گمرک انجام شود.


ایران از جمله کشورهایی است که در زمینه صادرات و واردات بسیار فعال است. با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران،  کالاها از طریق راه های زمینی، هوایی و دریایی وارد مرزهای گمرکی آن می شوند. واردات کالا به ایران در پنج ماه تخست سال ۱۳۹۵ بیش از ۱ میلیارد و ۳۱۶ میلیون تن با ارزش دلاری معادل بیش از ۱۶ میلیارد و ۷۰۹ میلیون دلار بوده است. برای این حجم محموله وارد شده به کشور شرکت های ترخیص کالا همچون شرکت ترخیص کارا خدمات ترخیص کالا از گمرک را ارائه نموده و این حجم محموله را از گمرکات مختلف ترخیص کرده و به دست شرکت های صادرات و واردات رسانده اند.


بر اساس آمار ارائه شده از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران در ۵ ماه نخست سال ۹۵ بیش ترین میزان ترخیص کالا از گمرک شهید رجایی بوده است.


میزان ترخیص کالا از گمرک های مختلف کشور


گمرک شهید رجایی یکی از بزرگترین گمرکات کشور در مرزهای جنوبی ایران می باشد. این گمرک بیش ترین میزان واردات را به خود اختصاص داده است به گونه ای که در این بازه زمانی ۵ ماهه از لحاظ ارزش دلاری بیش از ۵ میلیارد دلار واردات و ترخیص کالا از گمرک شهید رجایی صورت گرفته است. این حجم  ۳۲ درصد کل ارزش دلاری واردات کشور را شامل می شود.


گمرک بندر امام خمینی از لحاظ حجمی بیش ترین میزان واردات و ترخیص را داشته است به گونه ای که ۴۴ درصد کل واردات کالا به این بندر بوده است و بیش از ۵۵ میلیون تن کالا به این گمرک وارد شده است. این در حالی است که حجم واردات کالا به گمرک شهید رجایی بیش از ۲۸ میلون تن یعنی ۲۲ درصد کل واردات کالا به کشور بوده است. همچنین ارزش دلاری کالاهای ترخیص شده از گمرک امام خمینی ۱۳ درصد کل واردات می باشد یعنی بیش از ۲ میلیارد دلار.


بر اساس این آمار به راحتی می توان این دو بندر را با هم مورد مقایسه قرار داد. از آن جایی که بزرگ ترین کشتی ها توانایی بارگیری و تخلیه در گمرک بندر امام را دارند و اسکله های موجود در آن بیش ترین ظرفیت در پذیرش کالاهای فله ای و کیسه ای را دارند می توان نتیجه گرفت که عمده کالاهایی که وارد گمرک بندر امام می شوند کالاهای فله ای هستند که حجم بالایی داشته و ارزش دلاری آن ها نسبتا پایین می باشد.


کالاهایی مانند ذرت های دامی، کنجاله، حبوبات و غیره به همین دلیل است. اما کالاهایی که به بندر شهید رجایی وارد می گردند نسبتا از لحاظ حجمی کوچک تر و با ارزش دلاری بیش تری هستند. به عنوان مثال ماشین آلات، خطوط راه آهن و سایر محصولات که از لحاظ ارزش دلاری گران تر از کالاهای فله ای می باشد.


بر اساس آمار می توان گفت که گمرک فرودگاه امام خمینی از لحاظ ارزش دلاری بیش ترین میزان واردات و ترخیص کالا را پس از گمرک شهید رجایی و گمرک بندر امام داشته است به گونه ای که ۹ درصد کل واردات کالا به این گمرک بوده است. در این گمرک نیز کالاهایی با حجم نسبتا کوچک اما ارزش دلاری بسیار بالا ترخیص می شوند. به همین دلیل این گمرک با حجم بسیار کم واردات نسبت به سایر گمرکات رتبه سوم را در ارزش دلاری کل واردات کشور دارد.


از لحاظ حجمی گمرک منطقه آزاد بندر انزلی رتبه سوم را دارد و ۹ درصد واردات و ترخیص کالا از گمرک بندر انزلی صورت گرفته است. گمرک بندر انزلی واقع در استان گیلان و در قسمت جنوبی دریای خزر واقع شده است. این گمرک نیز با توجه به موقعیت جغرافیایی، انبارها و اسکله هایی که دارد بیش تر پذیرای کالاهای فله ای و پر حجم می باشد.


پس از این چهار گمرک بالا از لحاظ ارزش دلاری می توان گفت که ۸ درصد واردات و ترخیص کالا از گمرک تهران، ۵ درصد ترخیص کالا از گمرک انزلی، ۴ درصد ترخیص کالا از گمرک بوشهر، ۳ درصد ترخیص کالا از گمرک غرب تهران و مابقی از سایر گمرک های کشور صورت گرفته است. همچنین از لحاظ حجم واردات می توان گفت که ۴ درصد ترخیص کالا از گمرک امیرآباد، ۳ درصد ترخیص کالا از گمرک بوشهر، ۲ درصد واردات و ترخیص کالا از گمرک تهران و مابقی از سایر گمرکات بوده است.


ترخیص کالا از گمرک با شرکت ترخیص کارا


شرکت ترخیص کارا به عنوان شرکت بازرگانی واردات و صادرات با استفاده از ترخیص کاران و حق العمل کار گمرکی – کارگزار گمرک – خبره که در گمرکات مختلف کشور مشغول به فعالیت هستند با ارائه خدمات خود به شرکت های واردات و صادرات و شرکت های تولیدی و بازرگانی در زمینه ی خدمات بازرگانی و امور ترخیص کالا و تشریفات گمرکی یاری رسانده و در کم ترین زمان کالاها و محموله های مختلف را از گمرک ترخیص می نمایند. همچنین با ارائه مشاوره بازرگانی در زمینه ی صادرات و واردات به تجار آگاهی های لازم را داده تا روند واردات به نحو احسنت و بدون مشکل صورت گیرد.کانکس


آشنایی با ترخیص کالا از گمرکدر اینجا ما مختصری در خصوص ترخیص کالا از گمرک صحبت خواهیم کرد. در فرایند ترخیص کالا ، پس از ورود اطلاعات، « صاحب کالا » یا نماینده قانونی او – ترخیص کار یا حق العمل کار گمرک – با  اطمینان از موجود بودن کالا باید اظهارنامه تعیین شده از طرف گمرک فرم (برگه) کاغذی، سایرحامل های اطلاعاتی اظهار از راه دور را از لحاظ اطلاعات و وجوه گمرکی متعلقه که از ناحیه وی باید اعلام شود براساس اسناد مربوط تکمیل و به همراه اسناد لازم به واحد پذیرش اسناد در گمرک تسلیم نماید.در این بخش اظهارنامه و اسناد از جهات تکمیل بودن اطلاعات و اسناد ضمیمه، نداشتن بدهی قطعی، محاسبات، نداشتن خط خوردگی، احراز مالکیت ، ارتباط اسناد با کالا و همچنین برگ وکالت نامه يا نمایندگی و کارت کارگزاری در صورت لزوم بررسی شده و در صورتی که ایرادی در هر یک از موارد یاد شده مشاهده گردد، اظهارنامه اسناد جهت رفع نقص و تکمیل به اظهارکننده – ترخیص کار مسترد می شود نسبت به اصلاح ، تکمیل و امضای آن اقدام و اعاده نمايد.واحد پذیرش پس از اخذ اظهارنامه امضاء شده و اطمینان از کامل بودن اسناد و مندرجات اظهارنامه صحیح بودن محاسبه حقوق ورودی متعلقه، اسناد را به اظهارنامه ضمیمه و مهروموم و مشخصات آن را در دفتر ثبت اظهارنامه درج و یا در رایانه وارد و شماره ثبت آن را باقید تاریخ در متن اظهارنامه منعکس می نماید و به سرویس ارزیابی تحویل می دهد.با تخصیص شماره ثبت و درج آن در متن اظهارنامه، کالا اظهارشده تلقی و اظهارنامه تحت این شماره ثبت شده شناسایی و از این پس نباید از اختیار مأموران گمرک خارج شود. قبل از این مرحله ( اظهار کالا ) صاحب کالا حق هرگونه اصلاح یا غیر در اظهارنامه را دارد.به منظور دریافت اطلاعات اظهارنامه (با رعایت محرمانه بودن اطلاعات تجاری اشخاص) گمرک شرایط و تمهیدات لازم را جهت انجام امور توسط بخش تعاونی و خصوصی فراهم می نماید.اصل اسنادی که باید به اظهارنامه کالای ورودی ضمیمه شود عبارتند از:اسناد خرید ، حمل (یا تصویر تصدیق شده سند حمل توسط شرکت حمل و نقل بین المللی) ترخيصيه ، قبض انبار ، مجوزها و گواهی های لازم ، اسناد بانکی (درصورتی که کالا ازطریق نظام بانکی وارد شده باشد) ، گواهی مبدأ ، صورت عدل بندی ( درصورت یکنواخت نبودن کالا ) و سایر اسنادی که گمرک در اجرای قانون یا سایر قوانین ضروری بداند. ضمیمه نمودن سند حمل و ترخيصیه برای کالای ورودی از مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی به سرزمین اصلی که در منطقه معامله شده يا قبض انبار آن تبدیل شده است ضروری نمی باشد.باید توجه داشت خروج کالا از اماکن گمرکی مستلزم انجام تشریفات گمرکی است و تشریفات گمرکی کالای ورودی در اولین گمرک مجاز انجام می شود. گمرک ایران گمرک های مجاز برای انجام تشریفات مختلف گمرکی را اعلام می نماید.شایان ذکر است مطابق واژه نامه بین المللی گمرک واژه‌های ترخيص ( ترخیص کالا ) ، تشریفات گمرکی و ترخیص قطعی کالا از گمرک به شرح زیر تعريف شده اند:ترخیص – ترخيص کالا  (CLEARANCE OF GOODS)انجام تشریفات گمرکی لازم برای اجازه صدور کالا،  واردات برای مصرف داخلی یا جابجایی به موجب دیگر رویه های گمرک.تشریفات گمرکی (CUSTOMES FORMALITIES)کلیه عملیاتی است که باید توسط شخصی ذینفع و گمرک به منظور , رعایت مقررات قانونی و آئین نامه ای که گمرک مسئول اجرای آن ها می باشند، در ارتباط با نظارت بر اشخاص در مرزهای گمرکی و ترخيص بار مسافر، کالا و وسائط نقلیه در واردات، صادرات و ترانزيت ، انجام شود.ترخيص کالا در مفهوم (RELEASE)اقدامی است که به وسیله آن گمرک به اشخاص ذینفع اجازه می دهد تا کالای موضوع ترخيص را در اختيار خود داشته باشند.هچنین مطابق مفاد قانون امورگمرکی ، تشریفات گمرکی «کلیه عملیاتی است که در اجرای مقررات گمرکی انجام می شود» و ترخيص نیز یعنی « خروج کالا از اماکن گمرکی پس از انجام تشریفات گمرکی » مربوط است.با توجه به اینکه در این متن « ترخيص کالا » از گمرک مورد نظر می باشد، پس از تنظیم و ارايه اظهارنامه به گمرک، این اسناد ابتدا توسط واحد احراز هویت (پذیرش اسناد) مورد بررسی قرار می گیرد.هدف از این اقدام، احراز هویت اظهارکننده و صاحب کالا، کنترل تعهدات ایفا نشده و بدهی موضوع ماده ۷ قانون امور گمرکی ، بررسی اظهارنامه ها مندرجات ماده ۶۴ براساسی آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی، تخصیص شماره ثبت ( شماره کوتاژ) به اظهارنامه، تعیین مسیر اظهارنامه وتعیین ارزياب و کارشناس مربوط برای اظهارنامه می باشد.شایان ذکر است در برخی از گمرکاتی که دوراظهاری صورت می پذیرد، این واحد حذف و اقدامات فوق، توسط سیستم و به صورت خودکار صورت می پذیرد.به طور کلی مطابق تعاريف مندرج در « واژه نامه بین المللی گمرک » اظهار کالا به گمرک عمل ارایه کالا به مقامات صلاحیت دار گمرکی، در محلی که برای انجام تشریفات گمرکی تعیین شده و يا مورد قبول واقع شده است می باشد. اظهار کالا به گمرک به خودی خود یکی از تشریفات گمرکی محسوب میشود.PRODUCTION OF GOODS TO THE CUSTOMSCustoms authorities, customs formalities
همچنین « اظهار کالا » مطابق مفاد قانون امورگمرکی بیانیه ای کتبی یا شفاهی است که براساسی مقررات این قانون اظهارکننده، رویه گمرکی مورد نظر خود را درباره کالا مشخصصی می کند و اطلاعات مورد نیاز برای اجرای مقررات گمرکی را ارایه می دهد.وفق مندرجات قانون فوق، روز اظهار نیز زمانی است که اظهارنامه امضاء شده به ضمیمه اسناد مربوطه توسط اظهارکننده کالا به صورت دستی یا رایانه ای به گمرک ارایه می شود و شماره دفتر ثبت اظهارنامه به آن اختصاص می یابد.صاحب کالای تجاریبدیهی است تعریف « صاحب کالای تجاری » ازنظر گمرک و سایر مراجع ذی ربط حائز اهمیت باشد که عبارت از «شخصی که نسخ اصلی اسناد خرید و حمل به نام او صادرشده (و در مورد کالای خریداری شده با تعهد سامانه بانکی، آن اسناد از طرف بانک مهر شده ) و ترخيصیه نیز به نام او باشد یا اسناد مزبور به نام وی ظهرنویسی و صحت امضای واگذارنده ازطرف مقام صلاحیت دار گواهی شده باشد. »کلیه اظهارنامه هایی که بعد از تعیین مسیر در مسیرهای سه گانه انتخاب مسیر اظهارنامه قرار می گیرند، پس از امضاء کارشناسی مربوطه و ممهور نمودن به مهر قسمت دریافت اسناد (در صورت عدم حذف این واحد)، لاک و مهر شده و به سرویس ارزیابی ارجاع داده می شوند.وارسی و ارزیابی کالا بی حضور صاحب کالا یا نماینده قانونیحضور صاحب کالا یا نماینده قانونی او متکی و منوط به تشخیص گمرک نیست. بلکه حق مسلم او محسوب می شود.گمرک نباید حتی اگرصاحب کالا شفاها یا کتبأ تقاضا نماید که او یا نماینده قانونی او را از حضور در وارسی و ارزیابی کالا معاف دارند، به چنین تقاضایی ترتیب اثر دهد.وارسی و ارزیابی بدون حضور صاحب کالا با نماینده قانونی او موجب می گردد تا اگر مواردی از قبیل آنچه در ادامه نام برده می شود مشاهده شود، آثارش متوجه گمرک شود یا از عهده صاحب کالا ساقط گردد:
  • هرگونه کم وکسری کالا

  • مواردی که منطبق با تخلفات یا قاچاق گمرکی است.

  • هرگونه آسیبی که به محتویات بسته وارد شده است.

  •  هرگونه مغایرت در محتویات بسته ها با اسناد.کالاهای متروکه تنها موردی است که محمولات تجاری بدون حضور صاحب کالا ارزیابی می شود. این عمل بعد از انقضای مهلت مجاز توقف (سه ماه در انبارهای گمرکی) یا در صورت تمدید (دو ماه بعد از انقضای سه ماه اول) و انقضای ۲۰ روز از تاریخ اخطار گمرک به صاحب کالا و آورنده کالا طبق ماده ۵۴ آیین نامه گمرک صورت می گیرد.ارزیابی کالا با تنظیم اظهارنامه به وسیله واحد متروکه گمرک انجام می شود و بر اساس آن ارزش کالا طبق اسناد موجود بارنامه و احتمالأ تصوير فاکتور با سوابق و راهکارهای ارزش گذاری تعیین می شود که حقوق ورودی را محاسبه نمایند.صاحبان کالا و بانک ها در مورد واردات از طریق سیستم ارزی یا خارج از بانک، اگر کالا مشمول مقررات متروکه شود، نباید انتظار داشته باشند که در صورت قرار گرفتن در جریان فروش به وسیله سازمان اموال تملیکی، به وجوهی که در مبادله کالا صرف شده خواهند رسید، سهل است چه بسا حاصل فروش تکافوی هزینه های فروش و حقوق ورودی متعلق را هم ندهد.

 

  بازديد: 743
  تاریخ ثبت آگهی: 1397/5/15    تاریخ به روز رسانی آگهی: 1397/5/16    تاریخ انقضاء آگهی: 1398/5/11


کلمات کلیدی: ترخیص کالا ، واردات کالا ، ثبت سفارش ، صادرات کالا ، واردات از چین ، خدمات بازرگانی ، ترخیص کار ، ترخیص ، شرکت بازرگانی ، حق العمل کار گمرکی

اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین   اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک   اشتراک گذاری این مطلب در تویتر   اشتراک گذاری این مطلب در کلوب   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک   اشتراک گذاری این مطلب در یاهو   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان   ارسال این مطلب به ایمیل دوستان

ارتباط با آگهی دهنده:
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا تلفن
متن
 

متن تصویر مقابل

 

 

 

 

سایر آگهی های این گروه

ايران سي ان ...

نمونه سوالات آيين نامه راهنمايي و رانندگي ...